serwis specjalny Bosko.pl
Koncert zespołu Agnellus

Data: 15 maja 2014 | Baw się bez dopingu 2014

W czwartek 15 maja, w ramach wiosennej edycji "Baw się bez dopingu!" organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie "Węzeł", wystąpił zespół "Agnellus". Jak muzycy sami siebie określają, "Agnellus to zespół poruszający się pomiędzy rockową alternatywą a poetyckim rockiem, niekiedy z elementami jazzu lub folkowym kolorytem. Ze względu na specyfikę zespołu można go usłyszeć na festiwalach muzycznych, teatralnych i poetyckich".

I faktycznie, w ten czwartkowy wieczór, słuchając wykonywanych utworów, mogliśmy oddać się zadumie i refleksji, jak również pobudzić się doznając mocnych rockowych kompozycji.

Zespół Agnellus był wielokrotnie nagradzany na Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki m.in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie, na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Utwory Agnellusa można było usłyszeć na koncertach organizowanych przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi, Łódzką Piwnicę Artystyczną „Przechowalnia”, Piwnicę Artystyczną Teatru Starego w Krakowie, na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi i na wielu, wielu innych.

Jeśli jesteście zainteresowani, więcej informacji o zespole znajdziecie na ich stronie agnellus.art.pl.

Skład zespołu:
Agnieszka Kowalska-Owczarek – śpiew,
Agnieszka Nowak – gitara akustyczna,
Tomasz Kowalski i Jakub Sokoliński – gitara basowa,
Daniel Machoś – gitara elektryczna,
Paweł Zawierucha – perkusja.

W skład poszerzony wchodzą:
Grzegorz Rogala – puzon,
Rafał Hajdorowicz – instrumenty klawiszowe

« powrót